ویدیو

مدیر خودرأی نباشید

مدیر خودرأی نباشید !

یکی از بزرگترین اشتباهات مدیر کسب و کار اینه که مدیر خودرأی باشه:

فقط بگه من همه چیز رو بلدم، هر چیزی که من میگم باید انجام بدید، حق ندارید کارای دیگران رو انجام بدید و اجازه نده به همکاراش که ایده پردازی کنن بیان نظرات خودشون رو اعلام کنن. 

من تعجب میکنم خیلی وقتا اتفاق افتاده دوستانی اومدن مشاوره و میگن آقای تقدسی من یک ایده خیلی عالی دارم که هرچی به مدیرمون میگم اصلا انگار نه انگار و نمیشنوه و برای حرف های ما اصلا اهمیتی قائل نمیشه!

پس بزرگترین اشتباه مدیر اینه که توی کسب و کار خودش خودرأی باشه.

 یک مدیر حرفه ای چه کار میکنه؟

 یک مدیر حرفه ای جلسات هفتگی برگزار میکنه و هر هفته یک جلسه میذاره و از کارمندهای خودش درخواست میکنه که نظرات خودشون رو اعلام کنند، ایده های خودشون رو اعلام کنند و توی این جلسات از حداکثر تعداد کارمنداش استفاده میکنه، یعنی افراد زیادی توی این جلسات شرکت میکنند و این جلسات به صورت منظم هست.

 یک تایمی باهاشون مشخص میکنه که مثلا سه شنبه ها یا دوشنبه ها ما یک جلسه هفتگی داریم و توی این جلسه میتونید نظرات خودتون رو، ایده های خودتون رو اعلام کنید و هرکسی اجازه داره ایده خودش رو اعلام کنه و در پایان جلسه یک دستورالعمل صادر میکنند که توسط این جلسه به این نتایج رسیدیم و قرار شد شما این کار رو انجام بدید.

 خانم فلانی این کارها را انجام بده، آقای فلانی این کارها را انجام بده و مدت زمانش مشخص میشه تا کی انجام بشوند.

 پس یک تایم هم براش مشخص میشه و توی جلسه بعدی پیگیری میشه که آیا این ایده ها اجرا شدند یا نه؟!

 خلاق باشید

 

برای یادگیری تکنیک های کاربردی در مدیریت، می توانید در دوره مدیریت اتوماتیک شرکت کنید.

author-avatar

درباره سعید تقدسی

سعید تقدسی نویسنده کتاب معروف “شاه‌ کلید فروش در ایران” می­باشد، این کتاب در سال ۱۳۹۵ به چاپ رسید که با استقبال بسیار خوبی روبرو سعید تقدسیشد و در کمتر از یک ماه، تمام یک نوبت چاپ آن فروخته شد و تا کنون بیش از ۱۰ هزار نفر این کتاب را خوانده و مطالب آن را به صورت کاربردی مورد استفاده قرار د‌اده ­اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *